Gaza-Stad, 4 juli 2025 – Het aantal christenen in de Gazastrook is gedaald van 1.017 in het najaar van 2023 tot ongeveer 670. Dat heeft de rooms-katholieke pastoor van Heilige Familie Parochie in Gaza-Stad, de uit Argentinië afkomstige pater Gabriel Romanelli, vandaag gezegd tegen het Duitse persagentschap KNA. Ongeveer 500 van de aanwezige christenen leven nog steeds als binnenlandse vluchtelingen op het terrein van de parochie.
Aan het begin van de oorlog, die in oktober 2023 werd uitgelokt door Operatie Al-Aqsa-storm, een grootschalige terreuraanval van Hamas op het zuiden van Israël, zouden tijdens de zware Israëlische bombardementen ongeveer 300 christenen die over een visum of een tweede paspoort beschikten, de Gazastrook in de richting van Egypte hebben verlaten.
Tegelijkertijd eiste de oorlog ook slachtoffers onder de christelijke minderheid. Volgens de Argentijnse priester zijn sinds het begin van de oorlog 20 christenen door het Israëlische leger gedood. 34 andere christenen stierven door verschillende oorzaken, waaronder medische ondervoorziening als gevolg van de oorlog.
Pastoor Romanelli noemt de bevoorradingssituatie kritiek. “Er is overal in de Gazastrook een tekort aan alles”, zei hij tegenover KNA. Tijdens het bijna twee maanden durende staakt-het-vuren, dat Israël medio maart verbrak, kon de parochie duizenden gezinnen in de buurt van voedsel voorzien. Momenteel zijn er nog voorraden die in deze periode zijn aangelegd, maar deze worden “met de grootste voorzichtigheid” gebruikt.