Fulda, 22 september 2025 – De leden van de Duitse Bisschoppenconferentie (DBK) komen vandaag in Fulda in de Duitse deelstaat Hessen bijeen voor de jaarlijkse najaarsvergadering. Verwacht wordt dat zij zullen reflecteren op het interview dat paus Leo XIV gaf aan Elisa Ann Allen van Crux. Daarin verdedigt de Heilige Vader het traditionele gezin als hoeksteen van de samenleving en zegt hij dat de katholieke leer over seksualiteit ongewijzigd blijft.

19.09.2025  –  Leo XIV: kerkelijk leer over seksualiteit blijft ongewijzigd

De vergadering wordt vanavond geopend met een feestelijke mis in de Dom van Fulda. Daar zullen de bisschoppen ook bidden bij het graf van Sint-Bonifatius, de Angelsaksische missionaris die in 754 bij Dokkum door heidense Friezen werd vermoord.

De 61 diocesane bisschoppen en hulpbisschoppen van de zeven kerkprovincies in de Bondsrepubliek Duitsland zullen de komende dagen over tal van onderwerpen spreken, onder meer over de voortgang van de Duitse Synodale Weg in verhouding tot het nieuwe pontificaat van Leo XIV. In de rooms-katholieke kerk in Duitsland zijn er velen die een vernieuwde en bevrijdende visie op menselijke seksualiteit verlangen.

In het betreffende interview verwerpt de Amerikaans-Peruviaanse paus dat de kerkelijke zegeningsceremonies voor paren van hetzelfde geslacht die in Duitsland en enkele andere landen zijn ingevoerd. Hoe gaat het Duitse episcopaat daarop reageren?

Andere onderwerpen die worden besproken: het opstellen van een bisschoppelijke verklaring over de crisis in het Heilige Land; de evaluatie van de pastorale zorg en het kerkelijk optreden ten tijde van de coronapandemie; seksueel geweld door priesters en kerkmedewerkers; en de vervolging van Sinti en Roma in de nazi-tijd.