The Passion Hemelvaart 2025 speelt zich precies 40 dagen na het muzikale paasverhaal The Passion 2025 af. Vanuit de Gemeente Sluis vertelt Wendy van Dijk hoe het verhaal afloopt. De hoogtepunten lees je hier.

The Passion 2025

Tijdens The Passion 2025 was te zien hoe Jezus (Dorian Bindels) werd verraden door Judas (Eddy Zoëy). Jezus werd gearresteerd en Pilatus (Richard Groenendijk) vroeg het volk te stemmen voor de veroordeling. Onder toeziend oog van Maria (Eva Simons), werd Jezus meegenomen voor de kruisiging.

 

Pilatus staat onder druk

Nadat Pilatus met enige tegenzin heeft geluisterd naar de wens van het volk om Jezus te doden, hebben Jezus’ vrienden zijn lichaam in een graf gelegd. Wanneer blijkt dat het graf leeg is, verzamelen de journalisten zich bij het huis van Pilatus voor tekst en uitleg. 

Pilatus doet er alles aan om niet te hoeven toegeven dat het graf leeg is, ook al weet hij dat het wel zo is. Hij verdenkt de vriendengroep van Jezus ervan het lichaam weg te hebben gehaald.

Man in pak spreekt tegen politieagenten

Maria Magdalena treft een leeg graf aan

Drie dagen na de dood van Jezus bezoekt Maria Magdalena (Vajèn van den Bosch) zijn graf. Als ze daar aankomt, is Jezus er niet. Hij is opgestaan en vraagt haar terug te gaan naar de groep om het nieuws te delen. Met het nummer Zoveel kleuren keert ze vol ongeloof terug naar de discipelen om het grote nieuws te brengen.

Vrouw zit bij een leeg graf met een man in het wit achter hem

De Ongelovige Tomas

De Ongelovige Tomas (Guido Spek) maakt zijn bijnaam waar. ‘Maria, jij ziet alleen maar wat je wilt zien. Jij gelooft natuurlijk echt dat ‘ie op zal staan,’ zegt hij tegen Maria Magdalena. Zij moet haar best doen om de andere discipelen ervan te overtuigen dat het graf écht leeg is.

 

Petrus vlucht van de waarheid

Petrus (Défano Holwijn) is de wanhoop nabij omdat hij Jezus heeft verraden. Deze waarheid kan hij niet onder ogen zien. Voor hem is er maar één uitweg: vluchten. Hij is bang dat de vriendengroep erin wordt geluisd en zij de schuld zullen krijgen van het verdwijnen van Jezus’ lichaam.  

‘Zie je het dan niet? Alles gaat mis,’ zegt hij tegen Maria Magdalena. Op dat moment staat Maria (Eva Simons) op en smeekt hem om te blijven: ‘Hier bij jullie zijn de herinneringen aan mijn zoon. Als ik met zijn vrienden ben, dan ben ik ook met hem. Jullie laten mij toch niet alleen?’

Pilatus' poging om het tij te keren

Ondertussen vreest Pilatus dat zijn bazen in Rome merken dat hij de controle verliest. En de keizer staat erom bekend weinig genade te hebben met zwakke bestuurders. Pilatus besluit in te grijpen en doet een poging het gerucht uit de lucht te krijgen. 

In The Passion Hemelvaart 2025, probeert Pilatus in een televisie-interview de publieke opinie te beïnvloeden. Tijdens het interview met journalist en winnaar van Wie is de Mol? Roos Moggré, wuift Pilatus de geruchten weg met zijn nonchalante antwoorden. Wanneer het hem te heet onder de voeten wordt, kapt hij het gesprek af en loopt weg.

Twee mensen zitten allebei in een stoel

Petrus en Tomas bij het graf

Maria Magdalena doet er alles aan om de wantrouwende Tomas en Petrus ervan te overtuigen dat Jezus is opgestaan. ‘Het is niet meer alleen geloof, ik heb hem met mijn eigen ogen gezien en hij heeft met mij gesproken,’ zegt Maria Magdalena. 

Net nadat Petrus duidelijk heeft gemaakt aan Maria Magdalena dat ze moet stoppen met hen te overtuigen, komen er twee discipelen binnen die het verhaal bevestigen: zij hebben Jezus ook gezien. ‘Ga zelf bij het graf kijken en je zult het zien,’ zegt Maria Magdalena dan tegen Petrus. 

Na enige twijfel besluit Petrus samen met Tomas te gaan kijken bij het graf. Daar zien ze dat Jezus er echt niet meer is. Petrus is inmiddels overtuigd, maar Tomas weigert nog altijd te geloven. Na het nummer Als ik met de wind kon dansen, vertrekt het duo.

Man zit bij een open graf

De terugkeer van Jezus

De leerlingen van Jezus weten te ontkomen aan Pilatus. Vol ongeloof treffen zij Jezus aan op de afgesproken plek. Zelfs Tomas is, na een omhelzing van Jezus, overtuigd.  

En ook Petrus wordt op een hartverwarmende manier verwelkomd door Jezus. Na de woorden ‘Ik ben altijd bij jullie’ verdwijnt hij, waarna de groep discipelen afsluit met het nummer Ik ben bij je.

Man staat voor witte rook

The Passion Hemelvaart 2025 gemist?

Stream de uitzending via NPO Start.