Man voor microfoon in Amerika

Washington, 9 september 2025VS-president Donald Trump heeft gisteren een bezoek gebracht aan het Museum of the Bible in Washington D.C, waar hij deelnam aan een bijeenkomst van zijn Commissie voor Religieuze Vrijheid. In zijn toespraak klopte hij zichzelf op de schouder voor zijn ‘overwinningen’ op het gebied van religieuze vrijheid. Ook beloofde Trump het gebed op openbare scholen te beschermen en kondigde de president aan dat hij zijn persoonlijke bijbel aan het museum zal schenken.

“Al duizenden jaren lang heeft de Bijbel de beschaving, ethiek, kunst en literatuur gevormd en heeft het boek hoop, genezing en transformatie gebracht in het leven van ontelbare miljoenen mensen”, zei Trump.

Onafhankelijkheid

De president stelde vervolgens voor dat Amerikaanse burgers wekelijks in groepen van tien personen bijeenkomen om zich in gebed voor te bereiden op de 250ste verjaardag van de nationale onafhankelijkheid en te bidden voor het welzijn van het land. In een commentaar in de Washington Post wordt dat voorstel beschouwd als een vervaging van de grondwettelijke scheiding tussen kerk en staat.

“Amerika is altijd een natie geweest die gelooft in de kracht van het gebed”, zei Trump. “We zullen ons nooit verontschuldigen voor ons geloof. Nooit, nooit, nooit.” Hij voegde toe dat zijn religieuze opvoeding op de zondagsschool “waarschijnlijk het belangrijkste was dat hij ooit heeft geleerd”. Wat hij destijds precies van de christelijke boodschap had begrepen, vertelde hij er niet bij.

Bidrichtlijnen 

Het Witte Huis kondigde op zijn website richtlijnen voor het gebed aan. Burgers wordt aangeraden om een uur per week te besteden aan het gebed voor hun land. Een 22 pagina's tellende brochure van het Witte Huis bevat gebeden uit de geschiedenis van de VS.

“Om een grootse natie te hebben, moet je religie hebben – daar ben ik sterk van overtuigd. Er moet iets zijn nadat we dit allemaal hebben meegemaakt – en dat iets is God.”