Pope Leo XIV leads a mass with Priestly Ordinations inside the St. Peter's Basilica in the Vatican, 27 June 2025. EPA/FABIO FRUSTACI

Rome, 27 juni 2025Paus Leo XIV heeft vanochtend tijdens de pontificale hoogmis van het Hoogfeest van het Allerheiligste Hart van Jezus 32 diakens tot priester gewijd. De plechtigheid vond plaats in de Vaticaanse Basiliek. 

De wijdelingen komen uit Angola, Centraal-Afrika, Ethiopië, Ghana, Kenia Nigeria, Kameroen, Tanzania, Oeganda, Australië, Papoea-Nieuw-Guinea, India, Sri Lanka, Vietnam, Zuid-Korea, Brazilië, Mexico, Saint Vincent en de Grenadines, Italië, Kroatië, Oekraïne Roemenië en Slowakije. 

De mis was het hoogtepunt van het Jubileum van de Presbyters, het tweedaagse jubeljaarevenement voor priesters. Het was op deze derde vrijdag na Pinksteren ook de 29ste Dag van de Priesterlijke Heiliging, in 1995 ingesteld door Sint-Johannes Paulus II. 

Encyclopedie:  Wijdingssacrament

In zijn homilie riep de Heilige Vader de wijdelingen op altijd de eucharistie centraal te stellen, naastenliefde te betrachten, zorg te dragen voor het volk van God en de eenheid in de Kerk te bevorderen. “Kijk naar het solide voorbeeld van degenen die in hun leven de Heer en hun broeders met toewijding hebben gediend.” Hij waarschuwde hen zich niet te laten verleiden door “inconsistente” succesmodellen.

Op 31 mei wijdde paus Leo 11 diakens van het bisdom Rome tot priester.