15-07-2020

Aartsbisschop Corrado Lorefice van Palermo waarschuwt voor een versterking van de Siciliaanse maffia. 

De coronacrisis schept de voorwaarden “voor een wederopbloei van de maffiose economie, van het criminele ondernemerschap, dat zich in verval en nood wentelt”, luidt een quote van mgr. Lorefice vandaag in de Italiaanse krant Avvenire. Volgens hem zijn de burgers van Palermo verantwoordelijk als de georganiseerde misdaad in de stad weer nieuwe kansen krijgt geboden.

De aartsbisschop van Palermo sprak gisteravond over de maffia tijdens de vooravondvespers van het feest van de Terugvinding van de Relieken van Sint-Rosalia, de patrones van de Siciliaanse hoofdstad. Traditiegetrouw sprak de aartsbisschop bij die gelegenheid (zie video hieronder) zijn boodschap voor de stad uit. Aan de viering nam burgemeester Leoluca Orlando deel, die in heel Italië bekend is vanwege zijn strijd tegen de georganiseerde misdaad.

Mgr. Lorefice veroordeelde tevens de groeiende onverschilligheid op het eiland ten op zichte van het lot van migranten. De pandemie blijkt volgens hem “een reden voor desinteresse, isolement en afwijzing” geworden. Er moet een einde komen aan “moorddadig en suïcidaal egoïsme”.