Rome, 29 juli 2025 – Het Jubileum van de Jongeren, een groot meerdaags evenement in Rome in het kader van het Heilig Jaar 2025, is gisteren van start gegaan. Vanavond is op een afgeladen Sint-Pietersplein in Vaticaanstad de officiële welkomstviering gehouden. Die had de vorm van een pontificale hoogmis, waarbij aartsbisschop Rino Fisichella in naam van paus Leo XIV voorging.
Mgr. Fisichella is pro-prefect van de sectie Nieuwe Evangelisatie van het Dicasterie voor de Evangelisatie en hoofdverantwoordelijke van de organisatie van alle evenementen van het Heilig Jaar 2025. Hij verwelkomde in diverse talen de tienduizenden aanwezige jongeren uit 146 verschillende landen.
Verrijzenis
De liturgie was de mis van de vandaag gevierde gedachtenis van de heilige Martha, Maria en Lazarus. Gelezen werd uit het Evangelie van Johannes, hoofdstuk 11, vers 19-27. Daarin zegt Jezus tot Martha van Bethanië: ‘Ik ben de verrijzenis en het leven. Wie in Mij gelooft, zal leven, ook al is hij gestorven, en ieder die leeft in geloof aan Mij, zal in eeuwigheid niet sterven.’
De komende dagen staan er diverse activiteiten gepland in de hele stad. Vrijdag kunnen de deelnemers biechten in het Circus Maximus. Daarvoor staan meer dan 1.000 priesters ter beschikking. Het hoogtepunt van het Jubileum van de Jongeren zijn twee ontmoetingen met paus Leo XIV op het speciaal ingerichte festivalterrein in Tor Vergata, aan de oostelijke rand van Rome: een feestelijke vigilie op zaterdagavond en de afsluitende hoogmis op zondagochtend.
Het Jubileum van de Jongeren is niet hetzelfde als de Wereldjongerendagen, maar heeft wel dezelfde opzet. De laatste editie van de Wereldjongerendagen werd gehouden in 2023 in de Portugese hoofdstad Lissabon en de daaropvolgende editie zal worden gehouden in 2027 in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.