
Rome, 17 april 2025 – Paus Franciscus heeft deze Witte Donderdag in Rome een privébezoek aan een gevangenis gebracht. In voorgaande jaren verrichtte hij op deze dag het ritueel van de voetwassing in justitiële inrichtingen of opvangcentra. Maar omdat de 88-jarige Heilige Vader nog herstellende is van een zware luchtwegeninfectie vierde hij niet de liturgie van het Laatste Avondmaal met hen.
De paus ontmoette in de Regina Coeli-gevangenis in Rome zeventig gedetineerden van verschillende nationaliteiten, meldt het Vaticaan. Hij sprak elk van hen persoonlijk en bad samen met hen.
“Ik kom elk jaar graag naar gevangenissen om te doen wat Jezus deed op Witte Donderdag, de voetwassing”, zei de Heilige Vader. “Dit jaar lukt me dat niet, maar ik kan en wil wel dicht bij jullie zijn. Ik bid voor jullie en voor jullie families.”

