Rome, 15 maart 2026 – Paus Leo XIV heeft vandaag in zijn Angelustoespraak op de Vierde Zondag van de Veertigdagentijd opgeroepen tot een onmiddellijke beëindiging van alle oorlogshandelingen in het Midden-Oosten.
“Dierbare broeders en zusters, al twee weken lang lijden de volkeren in het Midden-Oosten onder het gruwelijke geweld van de oorlog. Duizenden onschuldige mensen zijn omgekomen en vele anderen zijn gedwongen hun huizen te verlaten. Ik betuig opnieuw mijn gebedsvolle verbondenheid met allen die dierbaren hebben verloren bij de aanslagen op scholen, ziekenhuizen en woonwijken”, zei de paus tot de menigte op het Sint-Pietersplein.
Leo zei daarna dat hij de situatie in Libanon, waar Israël doelwitten van de sjiitische militie Hezbollah bestookt, “zeer zorgwekkend” vindt.
“Ik hoop op wegen van dialoog die de autoriteiten van het land kunnen ondersteunen bij het implementeren van duurzame oplossingen voor de ernstige crisis die gaande is, ten behoeve van het algemeen welzijn van alle Libanezen.”
De Heilige Vader deed vervolgens een dringende oproep aan de strijdende mogendheden. “Namens de christenen in het Midden-Oosten en alle vrouwen en mannen van goede wil richt ik mij tot de verantwoordelijken voor dit conflict: staakt het vuren! Laat de dialoog weer op gang komen! Geweld zal nooit leiden tot de gerechtigheid, de stabiliteit en de vrede waar de volkeren op wachten.”