De nieuwe vanlifers uit Onderweg naar liefde stellen zich graag aan je voor. Naar wat voor partner zijn zij op zoek? Vanlifer Joris (37) legt het ons uit. 'Ik zoek een positieve, zorgzame en het liefst een kinderloze vrouw die graag samen met mij op reis wil.'

Hi Joris! Wat vind je het leukste aan vanlife?

'Het leukste van vanlife vind ik de dynamiek van het reizen. De afwisseling van natuur, strand, stad, gezelligheid. De wereld ontdekken met de comfort van je eigen huis. 

Ik vind het altijd super kicken om met een groep vrienden in konvooi rond te reizen afgewisseld met tijd samen ‘alleen’ in de natuur. Vanlifers hebben altijd meer vrije tijd en zijn altijd heel open en behulpzaam. Alles ontstaat spontaan, niets hoeft ver vooruit gepland te worden. 

In de reguliere samenleving leeft iedereen veel meer individueel, in de vanlife-cultuur wordt er veel meer samen gedaan. Het is echt een lifestyle. Ik noem het altijd gekscherend the new rich: wij hechten minder waarde aan luxe en comfort en meer aan vrije tijd om dromen te leven!'

 

Wat is de mooiste plek waar je ooit met de bus bent geweest en waar wil je graag nog heen?

'De mooiste plek is planet earth. Juist het feit dat je elke keer weer een andere omgeving kan ontdekken vind ik zo mooi. En als ik er een specifiek moet kiezen is het boven op de kliffen aan de Portugese kust.

Met mijn toekomstige vriendin zou ik graag de grenzen wat willen verleggen, naar plekken waar ik minder snel alleen heen zou gaan. Eens een keer niet naar zuid-Europa, maar wat anders. Scandinavië of Schotland bijvoorbeeld, maar Kroatië, de Balkan en Griekenland en Turkije staan ook zeker bovenaan het lijstje. 

Maar ik fantaseer er ook weleens over om samen verder Afrika of richting Thailand te reizen. Ik wil weleens een ander continent ervaren en zie mij en de camper wel staan op een bounty-eiland in Thailand, haha!'

Wat voor muziek luister je als je onderweg bent?

'Ik luister eigenlijk bijna nooit naar muziek tijdens het rijden, maar ik hou van bijna alle muziek, maar net afhankelijk van mijn stemming. Ik heb gehoorbeschadiging (tinnitus, een continue piep, red.) en de auto maakt al genoeg geluid tijdens het rijden. Al vind ik het altijd wel superchill als ik mensen mee heb die muziek opzetten!'

 

Wat doe je het liefst op een vrije dag?

'Elke dag is een vrije dag! Mijn ideale dag bestaat uit dynamiek en afwisseling. Eerst lekker sporten, dan een terrasje en lekker eten en sociaal contact. 

In Nederland waren de beste dagen altijd eerst kitesurfen en dan Amsterdam in, lekker mensen kijken en uit eten gaan. Met vanlife is het vaak kitesurfen en dan samen met vrienden eten en spelletjes spelen.'

Wat zoek je in een levenspartner?

'Ik zoek een positieve, zorgzame en het liefst een kinderloze vrouw die graag samen met mij op reis wil. Dat mag fulltime, maar een afwisseling met zomers in Nederland - of elders! - en winters op reis lijkt mij ook een heel fijne balans. Elkaar af en toe even niet zien kan natuurlijk ook goed zijn. 

Het zou mooi zijn als je remote kan werken, en wie weet kunnen we op termijn mijn onderneming samen uitbouwen.'

 

Wat is voor jou belangrijk in een relatie?

'Ik vind het belangrijk om in een relatie goed open te kunnen communiceren. We zijn allemaal mensen en allemaal kinderen van het leven. We leren allemaal continu en de perfecte persoon bestaat niet, net zo als de perfecte relatie niet bestaat. 

Zodra de fase van blinde verliefdheid voorbij is, begint het pas en ontdekken we dat wij ook allebei ook gewoon mens zijn met mooie en minder mooie kanten. Door open - ook op emotioneel vlak - te communiceren, kunnen we begrip voor elkaars mindere kanten krijgen, elkaar feedback geven en samen verder groeien en elkaar ondersteunen. 

Ik zou het bijvoorbeeld supermooi vinden als we elke maand een brief naar elkaar schrijven, hoe we ons voelen, met onszelf en met elkaar. Ik zoek echt wel een stukje romantiek en echte verbinding ook op emotioneel vlak. Los daarvan dat we samen van het leven een feestje weten te maken!'

 

Wil je nog iets zeggen tegen de singles die zich voor je aanmelden?

'Wil jij een superleuke levensfase tegemoet gaan? Vol met avonturen, reizen, ontdekkingen, samen lekker gek en dan weer serieus doen? Kom dan vooral met mij en de hondjes aan boord. 

Ik vind het minstens even spannend als jij, dus stap gewoon uit je comfort zone en laten we er samen wat leuks van maken!'

Waar gaat Onderweg naar liefde over?

In het NPO 3-programma Onderweg naar liefde gaan Nederlandse vanlifers tijdens één van hun droomreizen op zoek naar een partner. Wie stapt er bij hen in de bus en wordt een bijrijder voor het leven? 

Als eerste op de hoogte van alle updates rondom Onderweg naar liefde?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van KRO-NCRV. Al velen gingen je voor!

Dave en Carmen zoenen aan de kust in Onderweg naar liefde