
Rome, 4 maart 2025 – Paus Franciscus heeft de afgelopen nacht goed geslapen nadat hij gisteren twee episodes van acute ademnood had gehad. Dat meldt de persdienst van de Heilige Stoel vanochtend. De gezondheidstoestand van de 88-jarige paus blijft wel complex. Het wordt niet uitgesloten dat er nog meer ademhalingsproblemen zullen volgen.
Paus Franciscus (Jorge Mario Bergoglio) wordt sinds 14 februari in het universitair Gemelli-ziekenhuis in Rome behandeld voor diverse infecties, waaronder een bilaterale (dubbele) longontsteking.
Bronchoscopie
Gisteren had hij “twee episodes van acute ademhalingsinsufficiëntie, veroorzaakt door aanzienlijke ophoping van endobronchiaal slijm en daaruit voortvloeiende bronchospasmen”, zo maakte het Vaticaan bekend. Bij beide aanvallen kozen de behandelaars voor een bronchoscopie. Dat is als een camera via de mond of neus wordt ingebracht om de luchtwegen van binnen te bekijken. Daarbij werden bij de paus ophopingen van slijm verwijderd.
Uit de gisteren uitgevoerde bloedonderzoeken bleek verder dat er geen sprake was van leukocytose. Dat treedt op als het aantal witte bloedcellen is verhoogd om het lichaam te verdedigen tegen ziekmakende microben. Geen leukocytose betekent dus dat er geen nieuwe infectie is opgetreden.
Rozenkrans
Gisteravond werd op het Sint-Pietersplein weer de rozenkrans gebeden voor de zieke paus. Ditmaal was de voorganger kardinaal Robert Prevost, een Amerikaanse augustijn die de prefect is van het Dicasterie voor de Bisschoppen.
