In de tweede aflevering van seizoen 22 van Een huis vol begint de familie De Lange hun zondagochtend rustig aan de ontbijttafel. ‘Normaal heb je daar geen tijd voor, maar op zaterdag- en zondagochtend proberen we met het hele gezin te ontbijten’, vertellen vader Sil en moeder Melissa hierover. Met acht kinderen is het wél een uitdaging om iedereen aan tafel te krijgen. 

Samen ontbijten

‘Het is fijn om met je hele gezin wat te doen, je bent natuurlijk doordeweeks druk en de kinderen gaan naar school. Dan is het relaxed om samen op pad te kunnen’, vertelt vader Sil terwijl hij de tafel dekt. Toch komt niet iedereen tegelijkertijd aan tafel. ‘De oudste kinderen zijn vaak nog aan het slapen of aan het gamen. Maar voor een goed ontbijt komen ze wel beneden hoor’, zegt de vader des huizes.

Roerei

Terwijl de jongsten van het gezin aan tafel zitten, bakt Sil eieren in de keuken. Hij maakt roerei voor het hele gezin. Zodra de geur van ei door het huis wordt verspreid, druppelen de laatste kinderen langzaam binnen.

Melk

Toch mist er één belangrijk onderdeel: melk. Het is voor de kinderen onmisbaar. Daarom halen de oudste twee zoons Daan (15) en Levi (14) melk bij opa en oma. Vader Sil benadrukt: ‘Niet ouwehoeren, anders wordt de koffie koud. Meteen terugkomen.’ 

Het gezin wacht op de twee jongens die het missende ingrediënt voor een goed ontbijt aan het halen zijn. Niet iedereen waardeert het. Noud (12) heeft trek en vraagt zich af waar zijn broers zijn. Gelukkig voor de hongerige kinderen zijn de kinderen snel thuis met twee flessen melk. 

Ontbijttafel bij familie De Lange

Eind goed al goed

Het tienkoppige gezin van De Lange zit aan een goed gevulde tafel met croissantjes, warme broodjes en lekker beleg. De melk staat op tafel en iedereen kan nu lekker genieten van hun ontbijt. Een goede start van de zondag.

Het nieuwe seizoen van Een huis vol is vanaf vrijdag 11 september wekelijks op vrijdag en zaterdag om 19.00 uur te zien bij KRO-NCRV op NPO 1. Het volledige seizoen is vanaf die dag in zijn geheel gratis te streamen via NPO Start.

 

Niets missen van Een huis vol?

Schrijf je in voor de KRO-NCRV nieuwsbrief

Melissa en Sil de Lange Een huis vol