
Moskou, 24 april 2025 – Het Kremlin vaardigt Olga Ljoebimova, de Russische minister voor Cultuur, af naar Vaticaanstad om daar zaterdag de uitvaart van paus Franciscus bij te wonen.
President Vladimir Poetin besloot om niet zelf te gaan omdat er een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof tegen hem loopt. Het hof in Den Haag vaardigde het uit in maart 2023. Het Russische staatshoofd zou verantwoordelijk zijn voor het verdrijven en overbrengen van Oekraïense kinderen uit de door Rusland bezette gebieden naar de Russische Federatie.
Poetin prees Franciscus eergisteren in Moskou tijdens een ontmoeting met de orthodoxe patriarchen van Rusland en Servië. Hij beweerde met zekerheid te kunnen zeggen dat Franciscus “Rusland welgezind was”.
Paus Franciscus ontving Poetin in privéaudiëntie in het Vaticaan op 25 november 2013, op 10 juni 2015 en op 4 juli 2019. De Russische leider werd eerder ook ontvangen door paus Benedictus XVI in 2007 en door paus Johannes Paulus II in 2000 en 2003.