Rome, 24 april 2025 – De uitvaart van de paus zal door tien monarchen en nog eens tachtig staatshoofden of regeringsleiders worden bijgewoond. Het Vaticaan meldt dat zaterdag staatsdelegaties uit zeker 130 landen aanwezig zijn op het Sint-Pietersplein, waar de plechtigheid plaatsvindt.
Het Belgische, Spaanse, Zweedse, Jordaanse, Luxemburgse, Monegaskische en Liechtensteinse vorstenpaar hebben toegezegd naar de uitvaart te gaan, evenals koningin Mary van Denemarken, de kroonprins van de Verenigde Arabische Emiraten, de bisschop-coprins van Andorra en de vorst-grootmeester van de Orde van Malta. Namens het Britse koningshuis gaat prins William en van de Noorse royals zijn kroonprins Haakon en kroonprinses Mette-Marit aanwezig.
Andere belangrijke gasten zijn de Amerikaanse president Donald Trump en zijn vrouw Melania, de Franse president Emmanuel Macron, de Portugese president Marcelo Rebelo de Souza, de Britse premier Keir Starmer, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn vrouw Olena, de Filipijnse president Ferdinand Marcos, de Braziliaanse president Lula da Silva en de Argentijnse president Javier Milei. Ook VN-secretaris-generaal António Guterres en Ursula von der Leyen namens de Europese Commissie zijn aanwezig.
Namens Nederland wonen premier Dick Schoof en minister Caspar Veldkamp de uitvaartplechtigheid bij.
Hoofdcelebrant van de requiemmis is kardinaal Giovanni Battista Re, deken van het Kardinalencollege.