Agwara, 21 december 2025 – Vier weken na hun ontvoering uit een katholieke kostschool in Nigeria zijn volgens onbevestigde berichten 115 kinderen weer vrijgelaten. Dat heeft de Nigeriaanse krant The Sun gisteren gemeld.
Alle 303 leerlingen die op 21 november samen met twaalf leraren van St. Mary's Private Catholic Secondary School in Papiri in de Nigeriaanse staat Niger door gewapende mannen waren ontvoerd, zouden nu weer vrij zijn.
23.11.2025 – Paus ‘enorm’ bedroefd door ontvoeringen in Nigeria
De groep zou eergisteravond in een afgelegen bos door de ontvoerders zijn vrijgelaten. Voorafgaand zouden er volgens The Sun intensieve onderhandelingen hebben plaatsgevonden tussen vertegenwoordigers van de regering en de ontvoerders. Of er losgeld is betaald, is niet bekendgemaakt.
Bisschop Bulus Yohanna van het bisdom Kontagora heeft het nieuws volgens de katholieke hulporganisatie Missio in een telefoongesprek bevestigd. Ook hij gaat ervan uit dat dit de laatste ontvoerde personen zijn.
Twee weken geleden werd al de vrijlating van 100 kinderen uit gevangenschap gemeld, terwijl anderen kort na de ontvoering kennelijk waren weten te ontsnappen. Mgr. Yohanna verklaarde het verschil met het oorspronkelijk genoemde aantal van 303 kinderen door te zeggen dat waarschijnlijk al tijdens de aanval een aantal kinderen zich in veiligheid had kunnen brengen zonder dat de autoriteiten daarvan op de hoogte waren gesteld.