Rome, 28 april 2025De Sixtijnse Kapel in het Vaticaans Apostolisch Paleis is vanaf vandaag gesloten voor het publiek. Dit in verband met de voorbereidingen van het conclaaf dat in deze kapel vanaf 7 mei zal plaatsvinden.

Encyclopedie:  Sixtijnse Kapel

Toegang tot de naar paus Sixtus IV vernoemde kerkruimte met de beroemde fresco’s van Michelangelo is doorgaans onderdeel van een bezoek aan de Vaticaanse Musea.

De directie van de Vaticaanse Musea laat het publiek nu weten: “Wij informeren u dat de Sixtijnse Kapel vanaf maandag 28 april 2025 gesloten zal zijn voor het publiek in verband met het conclaaf.”

“Alle bezoeken aan de Vaticaanse Tuinen en de Necropolis van de Via Triumphalis zijn eveneens opgeschort”, aldus de directie.