Hoe gaat het er bij de familie Bauer aan toe aan de eettafel? In De slimste mens doet oudste zoon Chris Bauer een boekje open over de eetgewoontes thuis. ‘Het Chinese restaurant wilde bijna niet meer bij ons bezorgen,’ vertelt hij. Het hele verhaal zie je in de achtste aflevering van de kennisquiz.
Kandidaten aflevering 8
Zanger Chris Bauer maakt zijn debuut in De slimste mens-studio. Hij neemt het op tegen acteurs Daniel Cornelissen en Delilah Warcup-Van Eyck. Wie gaat er met de dagwinst vandoor?
Lees onze privacyverklaring
Bijzondere combinatie
Tijdens de 3-6-9-ronde krijgen de kandidaten een vraag over ketjap, de gefermenteerde sojasaus die in Nederland veel wordt gebruikt bij Aziatische gerechten. Presentator Herman van der Zandt is nieuwsgierig: ‘Chris, het is algemeen bekend dat er bij jullie thuis regelmatig Chinees wordt besteld. En jouw vader (Frans Bauer, red.) zou daar altijd appelmoes bij eten, klopt dat?’
‘Helaas wel ja,’ lacht Chris. Herman vraagt zich af of deze gewoonte ook door de andere Bauer-gezinsleden is overgenomen. ‘Twee van mijn broertjes doen het ook, maar de jongste en ik niet. Ik vind het er ook smerig uitzien, bami met appelmoes erop,’ antwoordt Chris met afschuw.
‘Oh, ik zag een stukje kipsaté met dáárnaast appelmoes voor me, maar dat is het niet?’, reageert Herman verbaasd. ‘Was dat maar zo! Zij scheppen gewoon appelmoes óp hun bami. Het Chinese restaurant wilde bijna niet meer aan ons bezorgen omdat we dat deden,’ lacht Chris.
Dagfinale De slimste mens aflevering 8
Delilah sleept met 343 seconden de dagwinst binnen waardoor Chris en Daniel het tegen elkaar opnemen in de dagfinale. Het verschil is 135 seconden in het voordeel van Chris.
Daniel weet zijn achterstand weg te werken en voor de laatste vraag van de dagfinale liggen de seconden dicht bij elkaar. Uiteindelijk gaat Chris er met zijn juiste antwoord over de horrorfilm It met de winst vandoor. We nemen na drie afleveringen afscheid van Daniel.
De slimste mens zie je elke werkdag om 21.30 uur bij KRO-NCRV op NPO 1 of op NPO Start.